Obráťte sa na nás so svojimi otázkami a zdravotnými problémami

Na Vaše otázky sú pripravení odpovedať naši odborníci - lekárnici, ktorých nájdete v každej členskej lekárni.

Aby sme Vám mohli poskytnúť plnohodnotné poradenstvo, prosíme Vás o uvedenie veku, pohlavia, prípadných zdravotných komplikácii a užívania iných liečiv.

Vaša otázka bude po zodpovedaní zverejnená v príslušnej kategórii. Ak zadáte emailovú adresu, budeme Vás o odpovedi informovať prostredníctvom emailu.

 • Imunita
 • Koža, vlasy
žena, 68 rokov 29. 10. 2020
žena, 68 rokov 29. 10. 2020

Mám 68,rokov po operácii zhubného ná

Mám 68,rokov po operácii zhubného nádoru prsníka, liečba operácia s rádioterapia v 43 rokoch mi odstránili maternicu s vaječníky.Nasledne som absolvovala liečbu tablety alebo neskôr krém na rameno,po14tych rokoch som dostala rakovinu prsníka,duktalny karcinóm, liečba bola rádioterapia.Uz dlhšiu dobu pociťujem únavu a pritom mám ročne kontroly dobré.Poprosila by som informáciu , že či by mi nepomohla liečba firmou estrogénov,alebo či by mi to mohlo vyvolať recidívu , ďakujem pekne za odpoveď,s pozdravom Benešová.

Dobrý deň,
pri Vašich diagnózach sa liečba estrogénmi ani fytoestrogénmi určite nedoporučuje. Je tam naozaj riziko recidívy. Majú podobnú štruktúru ako endogénne estrogény a aj slabý estrogénový potenciál.
Prajem veľa zdravia.
Mgr. Veronika Okruhlicová


 • Srdce a cievy
 • Koža, vlasy
žena 28. 10. 2020
žena 28. 10. 2020

Dobrý deň Nakoľko som sa nedočkala nikde žiadnej

Dobrý deň Nakoľko som sa nedočkala nikde žiadnej odpovede a pribalové letáky vraj nemam čítať prosím po výborných skúsenostiach s vašou poradňou o radu. Užívam Egilok 25 mg 1/2 - 0 - 0, Cerdilan 0 - 1 - 0, Libretto
0 - 1 - 0. Neurológ mi predpísal z dôvodu zunenia v ušiach, závratom a problemom s krčnou chrbticou Urutal 24 mg 1 - 0 - 1. Bojím sa lebo údajne znižuje krvny tlak. Neviem ako veľmi ho znižuje a mam strach, že nebudem vedieť či mi liek ešte neučinkuje na závrate alebo mam závrate z nízkeho tlaku. Naposledy meraný tlak ráno u lekára som mala TK 128/58 P 56. Ďakujem pekne za odpoved'.

Dobrý deň,
v literatúre sa popisuje, že Urutal u niektorých pacientov spôsobuje len malé zníženie krvného tlaku tým, že pôsobí vazodilatačne (rozširuje cievy). Bežne sa predpisuje pri Vami popisovaných ťažkostiach. Pred naordinovaním liečby sa neurológ určite oboznámil s Vašou diagnózou a doterajšou liečbou  a na základe toho sa rozhodol. Ak už ale máte dlhodobo problémy s nízkym krvným tlakom, mali by ste to riešiť s Vašim lekárom, lebo neurologické problémy, ktoré popisujete (závraty, hučanie v ušiach) môžu byť spôsobené nízkym tlakom ale aj ako nežiadúci účinok liekov, ktoré užívate. Váš lekár má všetky informácie o Vašom zdravotnom stave, preto Vám vie najlepšie ordinovať liečbu. 
Prajem veľa zdravia.
Mgr. Veronika Okruhlicová


 • Srdce a cievy
 • Koža, vlasy
muž, 37 rokov 27. 10. 2020
muž, 37 rokov 27. 10. 2020

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či môžem uží

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či môžem užívat antb. Suprax spolu s Flectorom granulat, ďakujem

Dobrý deň,
u týchto dvoch liekov nebola popísaná interakcia. Bežne sa predpisujú niektoré protizápalové lieky (ibuprofén, diklofenak, naproxén, kys. acetylosalicylová)  s antibiotikami, lebo znižujú zápal, bolesť aj teplotu. Užívajte podľa naordinovaného dávkovania.
Prajem skoré uzdravenie.
Mgr. Veronika Okruhlicová

 • Imunita
 • Koža, vlasy
žena, 26 rokov 07. 09. 2020
žena, 26 rokov 07. 09. 2020

dobrý deň chcela by som sa opýtať už druhý

dobrý deň chcela by som sa opýtať už druhý týždeň mám drobné vyrážky na rukách a chodidlá veľmi to má to svrbí najmä večer natieram si to gélom fenistil a tekutým púdrom a nic. na pohotovosti mi dali locoidny lipocrem ale gynekológ mi to zakazal lebo som tehotná som 26 tt.tak mi prosím môžete poradiť

Dobrý deň.
Aj vysoké dávky kortikoidov, pokiaľ sa používajú krátkodobo sú bezpečné. Doporučujem Vám skúsiť ten Locoid Lipocream aspoň 2-3 dni a po ustúpení príznakov môžete ten Locoid vysadiť.
S pozdravom
PharmDr. Miroslav Čučka

 • Koža, vlasy
žena, 45 rokov 20. 08. 2020
žena, 45 rokov 20. 08. 2020

Dobrý deň, Užívam Concor 5 1/2 tabletky, Zodac,

Dobrý deň,
Užívam Concor 5 1/2 tabletky, Zodac, antikoncepciu Yadine a Citalopram 20 mg. Môžu sa tieto lieky ovplyvňovať?

Dobrý deň.
Je len veľmi malá pravdepodobnosť, že sa budú Vaše lieky navzájom ovplyvňovať.
S pozdravom
 • Koža, vlasy
žena, 60 rokov 30. 07. 2020
žena, 60 rokov 30. 07. 2020

Pekny den prajem, citala som, ze exituje nejaky komplex B

Pekny den prajem,
citala som, ze exituje nejaky komplex B vitaminov bez vitaminu B12. Ak je to pravda, mohli by ste mi uviest nazov pripravku.
Pekne dakujem.
Katka

Dobrý deň,
z prípravkov je to napr. B-komplex Sanofi, B - komplex Sanofi forte. 
Pekný deň
 • Koža, vlasy
žena, 74 rokov 28. 07. 2020
žena, 74 rokov 28. 07. 2020

Dobré ráno prajem, už dlhšiu dobu ma trá

Dobré ráno prajem,
už dlhšiu dobu ma trápia papilomomy a bradavice,ktoré sa stále viac objavujú na rôznych miestach kože CHcem sa spýtať vi by ste mi mohli poradiť či PAPILLOR krém ktorý ponúkajú na internete je účinný alebo je to hoax,prípadne poradiť niečo iné .Ďakujem.

Dobrý deň,
krém Papillor nepoznám. Internetovú stránku, ktorú som našla, nepovažujem za vhodnú, lieky by som si z nej určite neobjednávala. Navyše ani lekárka, ktorú na stránke uvádzajú ako odborného "garanta", nie je v oficiálnom číselníku lekárov. V prípade papilomov a bradavic sa odporúčam poradiť s kožným lekárom.
Pekný deň
 • Tráviaca sústava
 • Koža, vlasy
žena, 66 rokov 26. 07. 2020
žena, 66 rokov 26. 07. 2020

Dobry vecer, beriem lieky Helicit a Eutyrox. Eutyrox som brala

Dobry vecer, beriem lieky Helicit a Eutyrox. Eutyrox som brala 1/2 hod pred jedlom, no odkedy beriem Helicit lekarka mi povedala , ze najprv Helicit a po pol hodine Eutyrox. Je to spravne? Nema to byt opacne?

Dakujem

Dobrý deň,
pre dokonalé vstrebanie Euthyroxu v prostredí žalúdka je potrebné kyslé prostredie a Helicid je liek, ktorý túto kyslosť znižuje, preto by som odporučila užívať v prvom poradí Euthyrox a Helicid asi 2 hodiny po ňom, prípadne večer pred spaním.
Prajem Vám všetko dobré.
 • Koža, vlasy
žena, 53 rokov 10. 07. 2020
žena, 53 rokov 10. 07. 2020

ja by som chcela ak by sa dalo crem expigment

ja by som chcela ak by sa dalo crem expigment 4 percentny aby mi predpisal lekar a či mame unas v lekarni tento krem na slovensku aby som si ho mohla kupiť ďakujem

Dobrý deň,
prípravok Expigment nie je zatiaľ na Slovensku dostupný. Obsahuje účinnú látku hydrochinón, ktorý sa u nás používa ako surovina len veľmi obmedzene, pre jeho nežiadúce účinky. Lekár môže predpísať len prípravok, ktorý je u nás registrovaný – a Expigment u nás registrovaný nie je.
Prajem veľa zdravia.
Mgr. Veronika Okruhlicová
 • Koža, vlasy
žena, 59 rokov 25. 05. 2020
žena, 59 rokov 25. 05. 2020

Prosím Vás mám problém,nemôžem

Prosím Vás mám problém,nemôžem sa dobre nadýchnuť už tretí deň.V piatok som bola na urgente kde ma vyšetrili a podali mi Apaurin 5mg. Chvíľu sa mi uľavilo,ale stále sa nemôžem riadne nadýchnuť.Stále sa mi zýva a stále nemôžem dodýchnuť. Mám pocit akoby som sa dusila.Na urgente mi povedali,že je to psychického pôvodu. Teda od piatka sa trápim a lekárka ma objednala až na zajtra. Čo mám robiť? Injekcie Apaurinu mám doma,ale nemá mi ich kto pichnúť a ani neviem či sa môžu bez dozoru pichať.

Dobrý deň.
Príznaky, ktoré popisujete, sú naozaj veľmi typické pre reakciu na stres, väčšinou dlhodobý. Pravdaže, komplexnejšie vyšetrenie je potrebné, aby sa vylúčili iné príčiny
Vášho stavu a určila adekvátna liečba. Keďže zajtra máte takéto vyšetrenie absolvovať, odporúčala by som kúpiť si v lekárni Sedatif PC, čo je homeopatický preparát na ukľudnenie, 
používa sa aj pri nespavosti a úzkostných stavoch. Zvyčajne funguje veľmi dobre a môžete bez obáv užiť každé 2 hodiny 2 tablety (tablety sa nechajú voľne rozpustiť v ústach), až do 
odoznenia príznakov. Neovplyvnia sa tým žiadne možné vyšetrenia, ktoré podstúpite. Apaurin injekcie skutočne patria do rúk lekára. Ak by sa Váš stav neupravoval, či zhoršoval, znovu navštívte 
lekársku pohotovosť.