Obráťte sa na nás so svojimi otázkami a zdravotnými problémami

Na Vaše otázky sú pripravení odpovedať naši odborníci - lekárnici, ktorých nájdete v každej členskej lekárni.

Aby sme Vám mohli poskytnúť plnohodnotné poradenstvo, prosíme Vás o uvedenie veku, pohlavia, prípadných zdravotných komplikácii a užívania iných liečiv.

Vaša otázka bude po zodpovedaní zverejnená v príslušnej kategórii. Ak zadáte emailovú adresu, budeme Vás o odpovedi informovať prostredníctvom emailu.

  • Koža, vlasy
21. 07. 2021
21. 07. 2021

existuje liek ktorý mi vráti pôvodnú farbu vlasov

existuje liek ktorý mi vráti pôvodnú farbu vlasov zo šedivých na trvalo keď ešte mám len 30 a nemám ich veľa len pár

Dobrý deň,
šedivenie vlasov je dôsledkom postupného (pravdepodobne genetického) poklesu množstva  melanocytov vo vlasovom folikule, ktoré nevytvárajú dostatočné množstvo melanínu, teda látky, ktorá dodáva vlasom ich prirodzené sfarbenie. S nedávnym odhalením génu zodpovedného za pokles melanocytov sa priblížila aj možná liečba, podľa mojich vedomostí však zatiaľ nie je.
Pekný deň.
  • Koža, vlasy
žena, 41 rokov 05. 07. 2021
žena, 41 rokov 05. 07. 2021

Dobry den, som 3 dni po ockovani a ekzem mam

Dobry den, som 3 dni po ockovani a ekzem mam v katastrofalnom stave. Normalne si davam rano zodac a vecer dithiaden, a kortikoidove maste. Myslite, ze je v poriadku ich pouzit? Nenarusi sa tym ucinnost vakciny? Dakujem

Dobrý deň.
Antihistaminiká vakcínu neovplyvňujú, kortikosteroidy áno, ale po lokálnom podaní na malej ploche je vstrebaná dávka malá, takže tiež neovplyvní očkovanie. Vyhnite sa nanášaniu na okolie miesta očkovania.
  • Koža, vlasy
žena, 33 rokov 04. 07. 2021
žena, 33 rokov 04. 07. 2021

Dobrý deň, Pred 6 dňami som sa spálila

Dobrý deň,
Pred 6 dňami som sa spálila na slnku a vytvoril sa mi na nose herpes. Keďže to nie je prvý krát, používam na to mastičku Framykoin, ktorú mi doktorka odporučila pri opätovnom objavení používať. Tento týždeň mám ísť na očkovanie druhou dávkou a nie som si istá či ho nemám kvôli používaniu antibiotík radšej posunúť.
Za odpoveď Vám vopred ďakujem
Lenka

Dobrý deň.
Kvôli používaniu Framykoinu očkovanie odkladať nemusíte, kvôli nezahojenému herpesu by ste mali. Ak nebude herpes doliečený, riskujete očkovaním jeho zhoršenie.
  • Koža, vlasy
žena, 41 rokov 21. 06. 2021
žena, 41 rokov 21. 06. 2021

Dobrý deň, neviem či mi budete vedieť odpovedať.. Dala som

Dobrý deň,
neviem či mi budete vedieť odpovedať.. Dala som si spraviť menšie tetovanie a chcela by som sa opýtať, či sa môžem objednať na očkovanie. Či tam nenastanú nejaké kontraindikácie.

Ďakujem

Dobrý deň.
Osobne by som pockal do zahojenia a potom sa dal očkovať. Inak tam problém nebude.
  • Koža, vlasy
žena, 2 roky 19. 06. 2021
žena, 2 roky 19. 06. 2021

Dobry den, chcela by som sa opytat ohladne 2,5

Dobry den, chcela by som sa opytat ohladne 2,5 rocnej dcerky. Zlomil sa jej nechtik na palci na nohe a zacal sa jej cervenat - asi nastupuje zapal lozka. Je mozne jej na noc natriet palcek Ichtoxylom? Dakujem velmi pekne.

Dobrý deň. 
Ichtoxyl je asi zbytočne agresívny, pretože obsahuje benzoylperoxid. Volil by som radšej niečo šetrnejšie, napr. Neo-Phytiol, prípadne antibiotický Ialugen krém, ak sa ešte nevytvoril hnisový vačok.
  • Koža, vlasy
žena, 24 rokov 25. 05. 2021
žena, 24 rokov 25. 05. 2021

Dobrý deň, prosím je tento sprej vhodný na čistenie

Dobrý deň, prosím je tento sprej vhodný na čistenie pupka novorodenca??
CICATRIDINA sprej

Dobrý deň.
Cicatridina je sprej s obsahom kyseliny hyaluronovej, ktorá má priaznivý účinok na hojenie rán, urýchľuje epitelizáciu, regeneráciu pokožky Môžete použiť aj na  pupček. Zvyčajne však stačí bežné ošetrenie napr. roztokom genciánovej violeti. Pupček novorodencov sa zhojí veľmi rýchlo.
  • Koža, vlasy
muž, 48 rokov 11. 05. 2021
muž, 48 rokov 11. 05. 2021

Dobrý deň môže sa užívať diclovit a mydocalm....

Dobrý deň môže sa užívať diclovit a mydocalm.... bolesť križov od inj.almiral ma boli zadok .....

Dobrý deň.
Môžete, je to používaná  a účinná kombinácia.
  • Koža, vlasy
žena, 67 rokov 01. 05. 2021
žena, 67 rokov 01. 05. 2021

Vypadávanie vlasov pri užívaní lieku Eliquis. 67r., žena,

Vypadávanie vlasov pri užívaní lieku Eliquis. 67r., žena, vrodená dispozícia s krvou, tvorba krvných zrazenín.

Dobrý deň,
v dátach výrobcu nie je takýto nežiaduci účinok uvádzaný, no napriek tomu sa môže vyskytnúť. Pri posudzovaní lieku treba zobrať do úvahy jeho hlavný, zásadný účinok pri Vašej diagnóze, to je liečba trombózy a aj prevencia krvných zrazenín. Tento hlavý účinok prevyšuje svojím prínosom aj možné niektoré nežiaduce účinky.
Pri vypadávaní vlasov je možné použiť buď lokálne prípravky na vtieranie, napr.: s obsahom kofeínu, alebo prípravky na užívanie s obsahom viacerých vitamínov, minerálov ale aj aminokyselín, ktoré sú potrebné na obnovu rastu vlasov.
S pozdravom 
PharmDr. Antonín Kozák


  • Koža, vlasy
žena, 22 rokov 20. 04. 2021
žena, 22 rokov 20. 04. 2021

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či masť

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či masť Traumeel by bola vhodná pre človeka, ktorý bol na transplantácií vlasov, po operácií je už týždeň a v oblastí hlavy má bolestí a svrbí ho to, nakoľko lieky užívať nechce, či aspoň táto masť by utlmila bolesť? Ďakujem

Dobrý deň, 
prípravok Traumeel môžem odporučiť, zväčša sú s jeho použitím dobré skúsenosti.
Pekný deň.
PharmDr. Igor Minarovič, PhD.

  • Koža, vlasy
muž, 26 rokov 08. 04. 2021
muž, 26 rokov 08. 04. 2021

Zdravím chcel by som sa spýtať ako dlho

Zdravím chcel by som sa spýtať ako dlho môže trvať rast vlasov po užívaní liekov Curacne? S nasadením liečby Curacne mi začali padať vlasy takže som lieky hneď vysadil .

Dobrý deň,
nežiaduce účinky v podobe vypadávania vlasov pri tejto liečbe obvykle znížením dávky alebo po úplnom vysadení liekov zmiznú. Obnovu rastu vlasov predpokladám najskôr mesiac od vysadenia liekov.
Pekný deň
Mgr. Zuzana Václavová