Obráťte sa na nás so svojimi otázkami a zdravotnými problémami

Na Vaše otázky sú pripravení odpovedať naši odborníci - lekárnici, ktorých nájdete v každej členskej lekárni.

Aby sme Vám mohli poskytnúť plnohodnotné poradenstvo, prosíme Vás o uvedenie veku, pohlavia, prípadných zdravotných komplikácii a užívania iných liečiv.

Vaša otázka bude po zodpovedaní zverejnená v príslušnej kategórii. Ak zadáte emailovú adresu, budeme Vás o odpovedi informovať prostredníctvom emailu.

 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 74 rokov 29. 07. 2021
žena, 74 rokov 29. 07. 2021

Mam 74 rokov, užívam Trombex a Cavinton pre prekonaní

Mam 74 rokov, užívam Trombex a Cavinton pre prekonaní TIA, pred 4 rokmi, ortopéd mi predpísal Condrosulf pre bolesti kĺbov kolien a prstov na rukách a nohách, znášajú sa tieto lieky?

Dobrý deň,
medzi Vami uvádzanými liekmi nie sú popisované interakcie. Môžete bez obáv dodržiavať liečbu tak, ako Vám bola predpísaná.
Prajem veľa zdravia.
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 26 rokov 28. 07. 2021
žena, 26 rokov 28. 07. 2021

Dobrý den, pre bolesť chrbtice mi bol predpísaný liek

Dobrý den, pre bolesť chrbtice mi bol predpísaný liek Flektor(prašok) a Dorsiflex. Možem ich brať obe aj ked mavam občas vyšši tep? alebo si mam dať jeden z nich iba večer pred spanim?

Dobrý deň,
lieky môžete bez problémov užívať tak, ako ich máte predpísané. Čo sa týka ovplyvnenia tepu, tak Dorsiflex ako myorelaxans (uvolňuje svalstvo), by skôr tep znižoval.
Prajem veľa zdravia.
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 70 rokov 27. 07. 2021
žena, 70 rokov 27. 07. 2021

Dobrý deň prosím vás o radu užívam

Dobrý deň prosím vás o radu užívam escitalopram Teva 10 mg 1-0-0, cavinton Forte ráno, občas befoli,Persen Forte, magnézium a večer liek na cholesterol.teraz má seklo do krčnej chrbtice môžem si dať na moje lieky dorsiflex 200mg a flektor granulát 50mg alebo čo by ste my poradili.dakujem

Dobrý deň,
súčasné podávanie systémových nesteroidových antiflogistík typu diklofenak a selektívnych inhibítorov spätného vychytávania serotonínu (escitalopram) môže zvýšiť riziko gastrointestinálneho krvácania. Riziko je vyššie u pacientov s poškodením sliznice GIT alebo u pacientov s antikoagulačnou alebo antiagregačnou liečbou. Ak máte silné bolesti, na nevyhnutne dlhú dobu môžete užiť lieky na chrbticu, ale určite vynechajte Persen. Kombinácia Escitalopramu a Dorsiflexu môže zvyšovať tlmivý účinok na CNS.  
Prajem veľa zdravia.
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 39 rokov 27. 07. 2021
žena, 39 rokov 27. 07. 2021

Dobry deň môžem uživať seroxat 20mg raz denne

Dobry deň môžem uživať seroxat 20mg raz denne s injekciou dexketoprofen adamed?ďakujem

Dobrý deň,
pri súbežnom podávaní dexketoprofénu so serotonergnými liečivami sa odporúča postupovať s opatrnosťou a je potrebné vziať do úvahy riziko gastrointestinálneho krvácania. Lekár to určite vzal do úvahy a tak Vám rozvrhol aj dávkovanie. Ak by ste pociťovali žalúdočný dyskomfort, hneď mu to hláste.
Prajem veľa zdravia.
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 50 rokov 27. 07. 2021
žena, 50 rokov 27. 07. 2021

Dobrý deň mam skoliozu chrbtice pretočene stavce a zapal

Dobrý deň mam skoliozu chrbtice pretočene stavce a zapal chrbtice trpim už 35 rokov ake lieky od bolesti možem uzivať nakolko beriem na srdiečko rosucard 10mg concorn corn 2.5mg rytmonorm 225 a aspirin protect 100 .Prave pre kyselinu acetylsalicylovu neviem čo môžem uživať Veľmi pekne Vam ďakujem .Pekny deň prajem.

Dobrý deň,
pri užívaní Vami vymenovaných liekov by ste mohli skúsiť voľnopredajné lieky, pri ktorých je základnou účinnou látkou paracetamol kombinovaný s inými zložkami, ktoré zosilňujú jeho účinok.
Z liekov viazaných na recept, Vám lekár môže predpísať lieky s obsahom metamizolu.
Prajem veľa zdravia.
 • Kĺby, svaly, kosti
muž 23. 07. 2021
muž 23. 07. 2021

Môžem užívať na seknute kríze mydokalm a

Môžem užívať na seknute kríze mydokalm a dorsyflex alebo staci dorsyflex.mozem ich kombinovať?

Dobrý deň,
oba lieky sú myorelaxanciá (liečivá na uvoľňovanie svalstva), preto sa neužívajú súčasne. Buď jeden alebo druhý. Ak Vám slabo účinkuje, môžete k myorelaxanciu pridať jeden z voľnopredajných protizápalových liekov s obsahom ibuprofénu, naproxénu alebo diklofenaku. V lekárni Vám určite poradia.
Prajem skoré uzdravenie.
 • Kĺby, svaly, kosti
 • Obličky a pohlavné orgány
žena, 33 rokov 15. 07. 2021
žena, 33 rokov 15. 07. 2021

Dobrý deň, chcem sa opýtať či je možné

Dobrý deň, chcem sa opýtať či je možné súbežne užívanie ATK Lunytta a lieku Neurol, príp Dorsiflex. Ďakujem pekne za odpoveď. Prajem pekný deň

Dobrý deň.
Je to možné, tieto lieky sa navzájom neovplyvňujú, neužíval by som Dorsiflex spoločne s Neurolom. Antikoncepčný účinok nie je ohrozený.
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 58 rokov 14. 07. 2021
žena, 58 rokov 14. 07. 2021

Dobrý deň, dnes som začala uzivat tabletky meloxikam xantis15

Dobrý deň, dnes som začala uzivat tabletky meloxikam xantis15 1x rano, uzivam aj pregabalin 75 mg 1x večer...Môžem zobrat tabletku od bolesti chrbta a nohy, aké sú vhodné.
Ďakujem.

Dobrý deň.
Meloxicam je protizápalový liek, nie je ho vhodné kombinovať s iným protizápalovým liekom, takže z voľne dostupných prípravkov iba paracetamol, resp. paracetamol s prídavkom kofeínu a kodeínu (Paralen Extra, Panadol Extra, Ultra).
 • Kĺby, svaly, kosti
žena 14. 07. 2021
žena 14. 07. 2021

Dobrý deň.(39r.).Som seknutna,neviem zdvihnut pravu ruku.Mam

Dobrý deň.(39r.).Som seknutna,neviem zdvihnut pravu ruku.Mam naplaste Flecktor a prasok na rozpustenie Flector.Mozem mat tu naplast a dať si aj liek Flector?Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň.
Môžete, protizápalový liek na užívanie a topickú aplikáciu s rovnakou účinnou látkou sa môžu kombinovať. Odporúčam do kombinácie pridať aj myorelaxans - Guajacuran (voľnopredajný), Dorsiflex, Mydocalm (na recept).
 • Kĺby, svaly, kosti
muž, 33 rokov 12. 07. 2021
muž, 33 rokov 12. 07. 2021

Dobrý deň! Dnes ráno o 10tej mi som dostal

Dobrý deň! Dnes ráno o 10tej mi som dostal infuziu guajacuran a novalgin na chrbticu.
O 17tej hod som si dal alkoholický nápoj.
Je to problém?

Dobrý deň,
samozrejme, že nie je vhodné  kombinovať lieky s alkoholom. Najmä, ak ide o lieky s utlmujúcim účinkom (Guajacuran). Vzhľadom na väčší časový odstup to však v tomto prípade nemusí byť až taký problém. V každom prípade však odporúčam túto kombináciu neopakovať.
Pekný deň.
PharmDr. Igor Minarovič, PhD.