Obráťte sa na nás so svojimi otázkami a zdravotnými problémami

Na Vaše otázky sú pripravení odpovedať naši odborníci - lekárnici, ktorých nájdete v každej členskej lekárni.

Aby sme Vám mohli poskytnúť plnohodnotné poradenstvo, prosíme Vás o uvedenie veku, pohlavia, prípadných zdravotných komplikácii a užívania iných liečiv.

Vaša otázka bude po zodpovedaní zverejnená v príslušnej kategórii. Ak zadáte emailovú adresu, budeme Vás o odpovedi informovať prostredníctvom emailu.

 • Iné ochorenia
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 31 rokov 02. 08. 2021
žena, 31 rokov 02. 08. 2021

Dobrý deň, som v 9tt a už druhý týždeň

Dobrý deň, som v 9tt a už druhý týždeň mám silné bolesti, ktoré vyrážajú z chrbtice do sedacích svalov a bedrových kĺbov. Tŕpnu mi nohy aj ruky. Pri pohybe sa mi bolesť v sedacích svaloch zhoršuje a mám problém zdvíhať vôbec nohy, o schodách ani nehovorím, musím si rukami nadvihovať nohy, aby som ich zvládla. V noci nespím a medzi nohy si musím dávať vakúš, ktorý mi aj tak veľmi nepomáha. Bolesti sú neznesiteľné a bojím sa zobrať akýkoľvek liek. Je možné, že mám ischias? Čítala som, že pri ischiase je potrebný pohyb, ale mne sa bolesť dvojnásobne zhorší a vedie to až k ochromeniu “zadku”, nôh a bedrových kĺbov. Aké lieky môžem užívať aby som neublížila plodu/bábätku? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a Vaše cenné rady.

Dobrý deň,
Váš stav by si zaslúžil konzultáciu s lekárom. Môže mať totiž niekoľko príčin. V tejto fáze gravidity je najpravdepodobnejšou z nich „vysunutá platnička“, teda hernia disku a následný tlak na nervový koreň vychádzajúci z miechy (samozrejme, príčina môže byť aj iná). Pomôcť by mohla rehabilitácia a opatrné cvičenia, ideálne odporučené skúseným rehabilitačným pracovníkom alebo fyzioterapeutom. Z liekov na tlmenie bolesti je najvhodnejší paracetamol (Paralen, Panadol). V prvom trimestri je ideálne sa liekom vyhnúť, ale stres z bolesti je veľmi významným rizikovým faktorom a v takom prípade by som sa krátkodobému podaniu nebránil.
Pekný deň.
 • Kĺby, svaly, kosti
muž, 66 rokov 01. 08. 2021
muž, 66 rokov 01. 08. 2021

Dobrý deň. Mám málo rozsiahlu emboliu pľúc

Dobrý deň. Mám málo rozsiahlu emboliu pľúc a užívam na riedenie krvi tabletky Pradaxa 150mg a na krvný tlak Co Amlessa 4/5 125mg. Ale mám bolesti chrbta a chcem sa spýtať aké lieky môžem na bolesť užívať, ja užívam kvapky Metamizol Stáda 500mg/ml. Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň, 
kvapky Metamizol Stada môžete užívať na tlmenie bolesti. Dávkovanie závisí od hmotnosti a veku pacienta. 
Veľa zdravia prajem!
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 32 rokov 31. 07. 2021
žena, 32 rokov 31. 07. 2021

Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať či

Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať či môžem kombinovať flector prášok a potierať miesto Veral gélom pri bolesti kĺbu. Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň, 
pri veľmi silných bolestiach pohybového aparátu môžete liečbu Veral gélom doplniť užitím prášku Flector. 
Veľa zdravia prajem! 
 • Kĺby, svaly, kosti
muž, 69 rokov 29. 07. 2021
muž, 69 rokov 29. 07. 2021

Dobrý večer . Muž 69. Aká je ak je interakcia

Dobrý večer .
Muž 69.
Aká je ak je interakcia ARTHROTEC FORTE a CONDROSULF 800 .
Ďakujem

Dobrý deň,
pri liekoch Arthrotec forte – Condrosulf 800 nie je popísaná interakcia. Bežne to aj lekári predpisujú.
Prajem veľa zdravia.
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 74 rokov 29. 07. 2021
žena, 74 rokov 29. 07. 2021

Mam 74 rokov, užívam Trombex a Cavinton pre prekonaní

Mam 74 rokov, užívam Trombex a Cavinton pre prekonaní TIA, pred 4 rokmi, ortopéd mi predpísal Condrosulf pre bolesti kĺbov kolien a prstov na rukách a nohách, znášajú sa tieto lieky?

Dobrý deň,
medzi Vami uvádzanými liekmi nie sú popisované interakcie. Môžete bez obáv dodržiavať liečbu tak, ako Vám bola predpísaná.
Prajem veľa zdravia.
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 26 rokov 28. 07. 2021
žena, 26 rokov 28. 07. 2021

Dobrý den, pre bolesť chrbtice mi bol predpísaný liek

Dobrý den, pre bolesť chrbtice mi bol predpísaný liek Flektor(prašok) a Dorsiflex. Možem ich brať obe aj ked mavam občas vyšši tep? alebo si mam dať jeden z nich iba večer pred spanim?

Dobrý deň,
lieky môžete bez problémov užívať tak, ako ich máte predpísané. Čo sa týka ovplyvnenia tepu, tak Dorsiflex ako myorelaxans (uvolňuje svalstvo), by skôr tep znižoval.
Prajem veľa zdravia.
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 70 rokov 27. 07. 2021
žena, 70 rokov 27. 07. 2021

Dobrý deň prosím vás o radu užívam

Dobrý deň prosím vás o radu užívam escitalopram Teva 10 mg 1-0-0, cavinton Forte ráno, občas befoli,Persen Forte, magnézium a večer liek na cholesterol.teraz má seklo do krčnej chrbtice môžem si dať na moje lieky dorsiflex 200mg a flektor granulát 50mg alebo čo by ste my poradili.dakujem

Dobrý deň,
súčasné podávanie systémových nesteroidových antiflogistík typu diklofenak a selektívnych inhibítorov spätného vychytávania serotonínu (escitalopram) môže zvýšiť riziko gastrointestinálneho krvácania. Riziko je vyššie u pacientov s poškodením sliznice GIT alebo u pacientov s antikoagulačnou alebo antiagregačnou liečbou. Ak máte silné bolesti, na nevyhnutne dlhú dobu môžete užiť lieky na chrbticu, ale určite vynechajte Persen. Kombinácia Escitalopramu a Dorsiflexu môže zvyšovať tlmivý účinok na CNS.  
Prajem veľa zdravia.
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 39 rokov 27. 07. 2021
žena, 39 rokov 27. 07. 2021

Dobry deň môžem uživať seroxat 20mg raz denne

Dobry deň môžem uživať seroxat 20mg raz denne s injekciou dexketoprofen adamed?ďakujem

Dobrý deň,
pri súbežnom podávaní dexketoprofénu so serotonergnými liečivami sa odporúča postupovať s opatrnosťou a je potrebné vziať do úvahy riziko gastrointestinálneho krvácania. Lekár to určite vzal do úvahy a tak Vám rozvrhol aj dávkovanie. Ak by ste pociťovali žalúdočný dyskomfort, hneď mu to hláste.
Prajem veľa zdravia.
 • Kĺby, svaly, kosti
žena, 50 rokov 27. 07. 2021
žena, 50 rokov 27. 07. 2021

Dobrý deň mam skoliozu chrbtice pretočene stavce a zapal

Dobrý deň mam skoliozu chrbtice pretočene stavce a zapal chrbtice trpim už 35 rokov ake lieky od bolesti možem uzivať nakolko beriem na srdiečko rosucard 10mg concorn corn 2.5mg rytmonorm 225 a aspirin protect 100 .Prave pre kyselinu acetylsalicylovu neviem čo môžem uživať Veľmi pekne Vam ďakujem .Pekny deň prajem.

Dobrý deň,
pri užívaní Vami vymenovaných liekov by ste mohli skúsiť voľnopredajné lieky, pri ktorých je základnou účinnou látkou paracetamol kombinovaný s inými zložkami, ktoré zosilňujú jeho účinok.
Z liekov viazaných na recept, Vám lekár môže predpísať lieky s obsahom metamizolu.
Prajem veľa zdravia.
 • Kĺby, svaly, kosti
muž 23. 07. 2021
muž 23. 07. 2021

Môžem užívať na seknute kríze mydokalm a

Môžem užívať na seknute kríze mydokalm a dorsyflex alebo staci dorsyflex.mozem ich kombinovať?

Dobrý deň,
oba lieky sú myorelaxanciá (liečivá na uvoľňovanie svalstva), preto sa neužívajú súčasne. Buď jeden alebo druhý. Ak Vám slabo účinkuje, môžete k myorelaxanciu pridať jeden z voľnopredajných protizápalových liekov s obsahom ibuprofénu, naproxénu alebo diklofenaku. V lekárni Vám určite poradia.
Prajem skoré uzdravenie.